Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

CHLORAMINA T, A'1 KG

Dostępność: na wyczerpaniu, dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 43,05 zł 43.05
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 35,00 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość op.

towar niedostępny

Ocena: 5
Producent: -
Kod produktu: CHLOR T

Opis

Możliwość zakupu przez osoby fizyczne.                                                                                                    CHLORAMIN T A' 1 kg  Środek dezynfekcyjny na podstawie aktywnego chloru.

Służy do dezynfekcji powierzchni i przedmiotów w służbie zdrowia i higienie komunalnej, w higienie weterynaryjnej oraz do dezynfekcji wody pitnej. Może służyć również do dezynfekcji powierzchni i przedmiotów mających kontakt z żywnością.                                                                                                                                                Substancja czynna: chloramina T (sól sodowa) 81% (810 g/kg), zawartość aktywnego chloru 25 %                             Spektrum działania: bakteriobójcze, grzybobójcze, wirusobójcze, prątkobójcze, sporobójczy

Instrukcja stosowania: Do dezynfekcji stosować środek rozcieńczony wodą o temperaturze 20-25 °C do uzyskania odpowiedniej koncentracji roztworu. Roztwór 1 % przygotować przez rozpuszczenie 100 g środka w 10 l wody. Mocno zanieczyszczone przedmioty i powierzchnie należy najpierw oczyścić mechanicznie a następnie dezynfekować.

 

 

Zastosowanie

Stężenie roztworu

Dawka na 1l wody

Czas działania

 

Dezynfekcja powierzchni w służbie zdrowia i higienie komunalnej (bakterie, grzyby, wirusy)

1 %

10g

30 min

Dezynfekcja w środowisku z możliwym występowaniem prątków (TBC)

1 %

10 g

60 min.

Dezynfekcja powierzchni w praktyce weterynaryjnej i przemyśle spożywczym(bakterie, grzyby, wirusy, TBC)

2 %

20 g

30 min.

Dezynfekcja w środowisku ryzykownym.

3 %

30 g

30 min.

Dezynfekcja wody pitnej

10 g / 1000 lt.

30 min.

Przedmioty, które są w kontakcie z żywnością po zdezynfekowaniu należy opłukać wodą pitną.

SPOSÓB UŻYCIA

  • Po rozcieńczeniu wodą stosować jako środek dezynfekujący:

  • Do ścian, podłóg i wykładzin ceramicznych, plastykowych i szklanych

  • Do urządzeń sanitarnych – umywalek, wanien, muszli, sedesów

  • Do mebli szpitalnych, naczyń, basenów, kaczek, spluwaczek, nerek, kuwet, pojemników na

    odpady szpitalne zakaźne itp.

  • Dezynfekcja wody pitnej

Ze względu na mocne działanie utleniające nie jest wskazane stosowanie preparatu wobec niezabezpieczonych powierzchni żelaznych (nie dotyczy stali nierdzewnych) i aluminiowych.

Uwaga! Mocno stężone roztwory podrażniają śluzówkę i skórę. Nie mieszać środka z innymi środkami czystości i kwasami, może dojść do ulatniania chloru. Podczas intensywnego biologicznego obciążenia konieczne jest podwyższenie stężenia roztworu roboczego do podwójnej dawki. Podczas pracy używać rękawic ochronnych.                                                                                                                                                                                                                                                  Środki ostrożności: Uwaga! Nie należy stosować z innymi środkami. Może uwalniać toksyczne gazy (chlor).

Magazynowanie: Przechowywać w suchych pomieszczeniach w odpowiedniej odległości od źródeł ciepła. Temperatura magazynowania od –20 do +30 °C. Nie należy długotrwale wystawiać na bezpośrednie działanie promieniowania słonecznego.                                                                                                                                                                                          Likwidacja opakowań: Opakowanie po dokładnym wypłukaniu może służyć do dalszego zastosowania. Uszkodzone opakowanie po wypłukaniu należy oddać do recyklingu.                                                                                                                                                                                                Okres ważności:2 lata od daty produkcji w oryginalnym opakowaniu oraz przy odpowiednim sposobie przechowywania. 

 

Pliki do pobrania:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl